MENU
Link do mapy dojazdu
Zapraszamy do naszego centrum w Cesarzowicach (kierunek Kąty Wrocławskie pod Wrocławiem) Link do mapy dojazdu

Oferta

Stale poszerzamy ofertę produktów dostępnych w naszych centrach. Wybraliśmy niektóre z produktów dostępnych w naszej ofercie, jeśli nie znalazłeś jakiegoś produktu w naszej ofercie zapytaj o niego, bardzo możliwe, że wtedy sprowadzimy ten produkt specjalnie dla Ciebie.

Home » Pielęgnacja Poprzednia strona

Pielęgnacja

Koszenie

Koszenie jest to podstawowy zabieg pielęgnacji trawy, który powinien być wykonywany od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Należy pamiętać, że pierwsze koszenie nowej trawy powinno się wykonać na wysokości około 6-7 cm. Każde następne koszenie wykonujemy na wysokości nawet 2-3 cm. Przy wykonywania zabiegu koszenia ważna jest regularność. Większość popularnych gatunków traw wymaga koszenia co 6-10 dni. Należy także zadbać o to by ostrza kosiarki nigdy nie były tępe. Bedzie to powodowało szarpanie trawy a nie jej przycinanie, co z kolei spowoduje żółkniecie trawnika. Ostatni zabieg koszenia w sezonie mozna wykonać na większej wysokości 5-6 cm (trawnik będzie lepiej zimował).

więcej >>>

Aeracja

Zabieg aeracji polega na nakłuwaniu trawnika na głębokość około 10-15 cm. Dzieki temu gleba jest rozluźniona i lepiej napowietrzona, przez co darń wyrównuje się, a korzenie trawy stają się silniejsze. Zabieg ten znacznie przyspiesza regenerację trawnika po zimie. Na terenach o intensywnym użytkowaniu zaleca się powtórzyc aerację późnym latem, lub nawet kilka razy w ciągu sezonu.

więcej >>>

Wertykulacja

Wertykulacją trawy nazywamy zabieg płytkiego nacinania darni. Dzięki zabiegowi można usunąć resztki starej, martwej darni, nazywanej potocznie "filcem". Filc utrudnia przenikanie powietrza, wody i składników pokarmowych do korzeni traw, jak również jest siedliskiem bakterii chorobotwórczych i grzybów. Usunięcie martwej darni zwiększy skuteczność podlewania i nawożenia. Wertykulacja jest także zabójcza dla mchów i płytko ukorzenionych chwastów przy czym nie niszczy trawy, która ukorzenia się głębiej.

więcej >>>