MENU
Link do mapy dojazdu
Zapraszamy do naszego centrum w Cesarzowicach (kierunek Kąty Wrocławskie pod Wrocławiem) Link do mapy dojazdu

Oferta

Stale poszerzamy ofertę produktów dostępnych w naszych centrach. Wybraliśmy niektóre z produktów dostępnych w naszej ofercie, jeśli nie znalazłeś jakiegoś produktu w naszej ofercie zapytaj o niego, bardzo możliwe, że wtedy sprowadzimy ten produkt specjalnie dla Ciebie.

Home » Gabiony Poprzednia strona

Gabiony

Nowoczesność, natura, ekologia...

Gabiony zaistniały już na rynku polskim i cieszą się coraz większą popularnością. Przyczyną dobrego wrażenia jest to, że tworzone są z naturalnych materiałów, nadają nowoczesny i zarazem oryginalny wygląd otoczeniu oraz emitują dobrą energię.

Gabiony – co to za produkt i gdzie go możemy zastosować?

Gabiony znane są również jako  „konstrukcje gabionowe”. Pierwotne  były one stosowane w budownictwie inżynieryjnym, ale wkrótce zaczęto je wykorzystywać w budownictwie prywatnym.
Gabiony
to po prostu kosze zbudowane z metalowych siatek  i wypełniane różnego rodzaju surowcami. Najczęściej jest to granit, gnejs, bazalt, kamienie polne, otoczaki, a także, w rozwiązaniach inspirowanych nowoczesnym designem, kule i bryły z kolorowego szkła, które podświetlone dają ciekawy efekt.
Gabiony
mogą mieć różną wielkość i dowolny kształt:  szerokie i niskie, wąskie  i wysokie, ustawione jedne na drugich lub łączone w ciągu… Pozwalają na tworzenie modułowych ogrodzeń, co pozwala na ustawianie ich w każdym terenie. Ich konstrukcja i wygląd mogą spełnić oczekiwania każdego klienta.

 

Zalety ogrodzeń gabionowych

Ogrodzenia wykonane z gabionów zaskakują  swoją oryginalnością i naturalnością. Dobry projekt i właściwie dobrane wypełnienie gabionów wzbogacają walory estetyczne posesji i jej otoczenia.
Dodatkowe zalety gabionów to trwałość, wytrzymałość, doskonałe tłumienie hałasu. Mają opinię ogrodzeń ekologicznych. Nie wymagają szczególnej konserwacji. Są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i otoczenia.

 

 Wykorzystanie gabionów

Gabiony pozwalają na bardzo wszechstronne ich wykorzystanie.

Możliwości wykorzystania gabionów są ogromne. Projektanci i architekci prześcigają się w pomysłach na  zastosowanie tak wszechstronnego produktu. Można napotkać bardzo śmiałe, nowoczesne i jedyne w swoim rodzaju projekty. Zastosowanie gabionów pozwala między innymi na tworzenie takich rzeczy, jak:
- mury oporowe,
- regulacja i zabezpieczenia koryt rzek,
- zabezpieczenia skarp i osuwisk,
- ogrodzenia posesji,
- ścianki działowe,
- schody gabionowe,
- pergole,
- mostki i pomosty,
- elementy grilla,
- moduły altanek ogrodowych,
- siedziska, stoły i ławki ogrodowe,
- obramowania ścieżek, grządek, klombów i rabat,
- kwietniki, dekoracje, podpory roślin.
Gabiony
, gdziekolwiek zastosowane, są wyjątkowymi, przyciągającymi wzrok elementami architektury. Doskonale komponują się z różnymi stylami budynków, wzbogacają krajobraz. Są naprawdę atrakcyjne i funkcjonalne.