MENU
Link do mapy dojazdu
Zapraszamy do naszego centrum w Cesarzowicach (kierunek Kąty Wrocławskie pod Wrocławiem) Link do mapy dojazdu

Oferta

Stale poszerzamy ofertę produktów dostępnych w naszych centrach. Wybraliśmy niektóre z produktów dostępnych w naszej ofercie, jeśli nie znalazłeś jakiegoś produktu w naszej ofercie zapytaj o niego, bardzo możliwe, że wtedy sprowadzimy ten produkt specjalnie dla Ciebie.

Home » Porfido Kern® Poprzednia strona

Porfido Kern®

Kostka Porfiru

Kostka porfiru jest elementem do układania nawierzchni w formie grubiańsko sześciennej, otrzymanej dzięki mechanicznemu cięciu, które posiadają surową powierzchnię.

Dzielą się one na kostkę nieregularną (grubość i strona frontowa nieregularna), które są stosowane do ułożenia w kontrastujące łuki, w koncentrujące kręgi, i o wymiarach regularnych (kostka 10x10), stosowane do ułożenia w równoległe linie. Najmniejsze są wykorzystywane do nawierzchni przeważnie dla pieszych, największe natomiast tam, gdzie ruch jest intensywny i gdzie chce się uzyskać nawierzchnię w stylu „starożytnych miasteczek”. Najczęściej stosuje się system układania kostki w kontrastujące łuki; by upiększyć dziedzińce i place, można je ułożyć w linie, czy w wachlarz lub w kręgi, stosując porfir o różnym kolorze lub dodając innych naturalnych kamieni w celach dekoracyjnych.

poznaj produkty >>>

Kostka marmuru

Wykorzystywane są głównie do tworzenia linii przejść dla pieszych, linii miejsc parkingowych dla samochodów, jako dodatki i dekoracje ogólnie.

Kostki marmuru są skwalifikowane w różnych przedziałach w zależności od grubości płyty: 4/6 cm – 6/8 cm i 8/10 cm. 

poznaj produkty >>>

Kamienie Smolleri

Kamienie smolleri posiadają wyciętą większą część przednią (widoczną), dwoje krawędzi łupanych, powierzchnie dwóch stron bocznych są surowe. Ze względu na ich chropowatą powierzchnię są one idealne do nawierzchni o dużej pochyłości.

poznaj produkty >>>

Bindery

Są elementami, których kształt otrzymuje się dzięki mechanicznemu cięciu. Standardowa produkcja kamieni brukowych jest podzielona na dwie kategorie: zwyczajne (od 10x5/8, do 10x8/11 i do 12x10/15) oraz wielkie (od 12x15/20 i do 14x15/20). Stosowane są jako dodatek lub element ograniczający nawierzchnię, ale również jako prawdziwy element układania nawierzchni. Posiadają one widoczną część powiększoną o naturalnej powierzchni, dobrze ukształtowaną z równoległymi częściami bocznymi. Bindery tworzą linie, które wykorzystują projektanci do ograniczenia placów, powierzchni i ogólnie, aby nadać kształt trawnikom, wysepkom dla pieszych oraz ogrodom.

poznaj produkty >>>

Płytki nieregularne

Płytki nieregularne wszelkiego rodzaju tworzą płytki porfiru Trydenckiego o nieregularnych kształtach, których wyróżniamy różne typy w zależności od grubości i rozmiarów. Większa część zawiera powierzchnię naturalną bez szczególnej chropowatości lub różnorodności powierzchni oraz łupane krawędzie nieregularne. Nadaje się szczególnie do układania na zewnątrz posesji, willi, chodników, i innych przejść dla pieszych lub rowerów. Bardzo dobrze wkomponowuje się z innymi elementami typu woda, rośliny, nadając środowisku kolor i ciepło. Zachowuje przyczepność nawet jeśli jest mokry.

poznaj produkty >>>

Płytki Porfiru

Realizacje - płytki porfiru

 

poznaj produkty >>>

Przejazdy i progi

Krawężniki progowe są elementami, które spełniają funkcję wyrównującą poziom jezdni z poziomem chodnika lub wjazdu do garażu. Jego grubość waha się od 6 do 10cm, szerokość 40-50cm, podczas gdy długość jak występuje.

poznaj produkty >>>

Krawężniki

Są obrabiane ręcznie. Wysokość boku może wahać się od 5 do 15cm. Długość mają prawie zawsze nieokreśloną i jest różna. Służą one do robienia chodników, ścieżek, stopni jak również do wykończenia posadzek. Obróbka górnej części może być łupana, cięta, podpalana lub chropowata.

poznaj produkty >>>

Wycinane i boniowane

Część frontowa jest wycinana a dwie części boczne o powierzchni naturalnej są cięte. Ich wysokość waha się 8-14 cm lub 15-20 cm, z wcięciem 12-14cm, podczas gdy cięta powierzchnia ma wysokość 8, 10 o 12/15 z wcięciem 6-8 e 6-10 cm. Zarówno wycinane jak i boniowane są stosowane od wykończenia murów podpierających, jako dodatek upiększający do strony frontowej budynków. Elementy boniowane różnią się od wycinanych większym wcięciem równym 15-25cm.

poznaj produkty >>>

Kamienie zwykłe

Służą one do formowania murków podtrzymujących i ozdobnych, jako dodatek do ich upiększania. Posiadają naturalną powierzchnię o kształtach nieregularnych. Ich średnica waha się od 10 do 18cm.

poznaj produkty >>>

Schody, parapety, pokrycia

Uzyskuje się je poprzez cięcie dużych płyt porfiru o powierzchni naturalnej oraz kalibrowanie w celu zachowania możliwie jednakowej ich grubości.

Wyróżnia się je ze względu na obróbkę powierzchni na następujące: o powierzchni naturalnej, płomieniowanej, szczotkowanej, półbłyszczącej i błyszczącej. Stopnie o powierzchni naturalnej i płomieniowanej polecane są do stosowania na zewnątrz np. schodów, podestów schodów, murów, parapetów, listew przyściennych, podczas gdy pozostałe są polecane do użytku wewnętrznego.

poznaj produkty >>>

Stopnie masywne, pokrycia

Są to stopnie tworzące jedną całość na całej szerokości. Część horyzontalna (gdzie stawia się nogi) może mieć powierzchnię naturalną, podpalaną lub szczotkowaną. Wielkie znaczenie w tych stopniach posiada obróbka krawędzi, zważając, że to one określają cały widok schodów.

poznaj produkty >>>

Katalogi do pobrania

Pobierz plikKatalog produktów z Porfir Kern® z regionu trydenckiego
format .PDF (5 MB)
 
Pobierz plikUlotka reklamowa o Porfirze Kern®
format .PDF (725 KB)
 
Pobierz plikKsiążka “Naturalne Piękno Porfiru Trydenckiego" (w jęz. angielskim)
format .PDF (20 MB)
 

Wyjątkowo piekny porfir dopiero od niedawna gości na naszym rynku. Przeznaczony dla poszukujących materiałów naturalnych i nietuzinkowych, zmęczonych naszym polskim, szarym granitem. Ściezki, tarasy, place, podjazdy. Kamień górą!
Od wiek wieków materiały narturalne zawsze były bardziej cenione na rynku.

Czy wiesz, że koszt m2 porfirowych płyt nieregularnych wychodzi nie drożej od płyt betonowych??

Spytaj naszych konsultantów!

Czy wiesz, że wytrzymałośc porfiru jest większa od granitu?

Czy wiesz, że porfir ma kilka odcieni??

Przyjedź do nas obejrzeć nie tylko nudne ekspozytory ale i wybrukowane alejki w aranżacji zieleni.

Zapraszamy!!!